Na podłodze powlekanej zostają plamy po środku dezynfekcyjnym?


23.04.2020

Wielu klientów zgłaszało nam, że w związku z epidemią koronawirusa na ich podłogach powlekanych zostają białe plamy spowodowane kapiącym środkiem do dezynfekcji rąk.

Jak pozbyć się tych plam, jeżeli w obecnej sytuacji nie ma czasu na czyszczenie zasadnicze lub nanoszenie nowej powłoki? Oto kilka prostych sposobów na szybką poprawę estetyki podłóg:

Pierwsza pomoc: usuwanie białych plam po środku dezynfekcyjnym z podłóg powlekanych (PDF)

Wskazówki:

  • Nie dotyczy wszystkich rodzajów podłóg: Nasz dział technologii zastosowań przetestował różne metody kosmetycznej pielęgnacji. Wymienione tutaj wskazówki dotyczą wyłącznie podłóg z samonabłyszczającą akrylową powłoką dyspersyjną (np. Wetrok Mepol H lub Polish). Testom poddano wykładzinę elastyczną podłogową (PCW) i podłogę z imitacji kamienia (Terrazzo). Chętnie doradzimy również, jak postępować z innymi typami podłóg.
  • Nie zastępuje czyszczenia zasadniczego: Wskazówki dotyczące pierwszej pomocy służą tylko poprawie estetyki – metoda ta nie zapewnia naprawy uszkodzonych powłok. W zależności od kąta widzenia i stopnia nasłonecznienia pojedyncze uszkodzenia pozostają lekko widoczne. Całkowite ich usunięcie umożliwia tylko czyszczenie zasadnicze obejmujące również ponowne naniesienie powłoki (optymalnie od 2 do 3 warstw).

2 wskazówki: Zapobieganie powstawaniu plam
Jak uniknąć takich plam? Co można zrobić:

  • Umieścić miseczkę ociekową pod dozownikiem środka do dezynfekcji rąk. Miseczka ociekowa musi pasować do danego modelu (zwykle jest dostępna w ofercie akcesoriów).
  • Podłożyć matę zabezpieczającą pod dozownik środka do dezynfekcji rąk, matę wejściową (można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru)

Chcę skorzystać z doradztwa
Na podłodze innego typu (np. drewnianej) pojawiły się nieestetyczne plamy albo powstał inny problem z jej czyszczeniem? Doradca klienta chętnie udzieli wszelkiej pomocy. Dodatkowym wsparciem służy również biuro obsługi klienta:

Jakieś pytania?
(022) 331 20 50

Poproś o specjalistyczny oddzwonienie