Redukcja emisji CO2 o 41% (w porównaniu ze środkami czyszczącymi w płynie)


05.03.2024

Chcesz szybko i łatwo zmniejszyć swój ślad węglowy? Wystarczy, że zamienisz środki czyszczące w płynie na granulat czyszczący Wetrok (Wetrok Granuline).

NASZE POSTĘPY W OCHRONIE KLIMATU:
Od 2024 roku udało nam się zwiększyć redukcję emisji CO2 w produkcji naszych granulatów czyszczących z 19% do 41% (w porównaniu ze środkami czyszczącymi w płynie).

OZNACZA TO, ŻE:
W porównaniu z tradycyjnymi środkami czyszczącymi w płynie granulaty czyszczące firmy Wetrok generują emisję CO2 mniejszą o łącznie 41%.


PRZYCZYNY REDUKCJI CO2:

Znaczny wzrost udziału ekologicznych źródeł prądu (panele solarne) w procesach produkcyjnych. Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość bardziej ekologicznego wytwarzania środków czyszczących.

ETYKIETA CLIMAPARTNER:
Pięć granulatów czyszczących zostało opatrzonych znakiem „produkt neutralny dla klimatu” przyznawanym przez ClimatePartner. Wszystkie emisje naszych produktów zostały zarejestrowane i podlegają dalszej redukcji oraz kompensacji w ramach uznanych projektów z zakresu ochrony klimatu.

PATENTY I NAGRODY:
Wetrok Granuline to pięć produktów do czyszczenia całego budynku. Środki pakowane w pojedynczych porcjach, które zawierają precyzyjnie odmierzoną ilość produktu. Zasada jest prosta: wystarczy wymieszać granulat (zawartość saszetki) z wodą i roztwór czyszczący jest gotowy. Innowacyjna procedura czyszczenia została opatentowana i nagrodzona.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
Strona specjalna – Granulaty czyszczące